Виготовлення пружин. Частина 1.
Пружина - незамінний елемент у практично всіх механізмах. Так, різні види пружин вживаються як в автомобілебудуванні, так і при виготовленні особливо простих предметів (наприклад, матраців). Всі ми знаємо принцип дії пружини, але мало хто з нас розуміє, ніби їх є дуже багато типів і вже тим більше мало хто думав над тим, як відбувається процес виробництва пружин.
Дана замітка допоможе вам зрозуміти, що це таке - пружини і як відбувається процес виробництва пружин. Види пружин: пружини стиснення, пружини кручення, пружини розтягування.
Пружини розтягання - це пружини, які розраховані на підвищення довжини перед перевантаженням, тобто при ненавантаженому розташуванні витки такої пружини мають замкнутий вид.
Пружини стиску - безумовна протилежність попереднім, тобто при перевантаженні витки стискаються, а при відсутності такої - розпрямляються. Використання пружин стиснення вже давно стало для людини щоденним, так як цей їхній вид вважається найбільш знаменитим. Є 2 основних типи виготовлення пружин: ручний або за допомогою потрібного оснащення. На заводах встановлюються спеціальні пружинонавивочні верстати, за допомогою яких і формуються самі пружини. Вручну пружини формуються на особливих оправках, але, до даного способу вдаються все рідше, тому що головною метою виробників зараз вважається продаж пружин, а за допомогою автомата це можна зробити ще швидше. Таким чином, реалізація пружин зростає. А з огляду на повагу ступінь нинішнього попиту на подібного роду вироби, ніяк не важко зрозуміти, що виготовлення пружин за допомогою автоматики неодмінно дешевше.
Пружини виробляють з особливою пружинної сталі. Висновок можемо зробити наступний: сила пружини залежить в першу чергу від матеріалу і способу, за допомогою якого вона була зроблена. Крім того, в залежності від потрібного перевантаження і сфери застосування, є різні види пружин. Так що пружина - напевно ніяк не тільки мала дрібниця кулькової ручки, а й елемент неабиякого і важкого пристрою на кшталт машинного засобу. І то, і інше - пружини, однак вони можуть мати не тільки різні розміри, але мають і можуть мати різний принцип дії.