ПОШТА

info@stek.pl.ua

ТЕЛЕФОН

(067) 40-7777-1

(098)40-7777-1

(097)40-7777-1

В якому б складному механізмі ви не пробували розібратися, ви обов'язково там зустрінете пружину. За рахунок пружної деформації при навантаженні, пружина служить для тимчасового накопичення енергії.

Пружини бувають спіральними, пружинними і листовими. Для їх виготовлення використовується пружинну сталь. Пружину перевіряють на твердість і пружність, створюючи при цьому на випробуванні умови, максимально наближені до робітників. Пружина повинна пройти додаткову відпустку, якщо виготовлена з патентованої стрічки або дроту. Це необхідно для зняття внутрішніх, виниклих при виготовленні, напруг, а також для підвищення такої властивості як пружність. Найкращим способом вважається відпустка, проведена в лужних або селітрових ваннах. Час витримки 5-10хвилин, в залежності від діаметру перетину пружини.

Також відпуск робиться в електро- і нафтових печах. Час відпуску в них становить від 20 до 40 хвилин, при цьому слід звертати увагу на рівномірність нагріву.

Пружини піддають відпалу та відпуску, при виготовленні їх з обпаленої сталі. Якщо діаметр дроту в пружині перевищує 6 мм, то її слід відпустити при температурі 670-7200 градусів, щоб усунути наклеп, що виник при холодній навивці. При гарячій навивці пружини проходять нормалізацію перед загартуванням. Для їх нагрівання перед загартуванням, пружини поміщають або в соляні ванни, або в печі, попередньо нагріті до потрібної температури.

Щоб уникнути деформації, пружини великого розміру для нагріву поміщають в спеціальні пристосування. Найдрібніші в піч поміщають на деку. Для запобігання окислення витримку для пружин варто вибирати найменшу. Для цього найдрібніші пружини поміщають в піч на вже попередньо нагрітій деку. Після цього пружини охолоджуються не в воді, а в маслі, щоб уникнути тріщин.

Пружини очищаються від масла перед відпуском за допомогою содового розчину, а потім протираються тирсою. Слід ретельно очищати пружини від масла, щоб вже при відпалі в печі залишки масла не загорілися. Температура відпуску повинна бути 300-400 градусів. Крайні витки пружин отжигаются в точила при заправці або в свинцевій ванні. Для усунення викривлення великі пружини одягаються на труби. Слід проявити увагу до поверхні пружини, неприпустимі всілякі ризики і подряпини. Це неминуче приведе до утворення тріщин в пружині і зменшення її пружності.

При антикорозійному покритті пружини часто стають дуже крихкими через перенасичення воднем в процесі покриття і трави. Щоб усунути це, слід нагрівати готові пружини в гліцерині чи олії при температурі 180-200 протягом 1-2 годин.

Якщо виникають тріщини в пластинчастих пружинах зі складним профілем, то слід замінити отжиг поліпшенням з температурою відпуску 650-680 градусів. При цьому виготовлення пружин займає менше часу, ніж отжиг, і робить сталь пластичнішою.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг0.00(0 Голосів)

ПРУЖИНИ СТИСНЕННЯ

ПРУЖИНИ РОЗТЯГНЕННЯ

ПРУЖИНИ ТАРІЛЧАСТІ

ПРУЖИНИ КРУЧЕННЯ